Calypso Lounge

Calypso Lounge

MÜŞTERİ: ERBİL ÖKSÜZ | TİP: RESTAURANT & LOUNGE
KONUM: SİDE | YIL: 2018 | ÖLÇÜ: 585 M2

Tasarım konsepti
Side’deki mekanlar aynı anda hem şehirde hem de tatilde olma lüksünü yaşatır. Günbatımında ışıldayan manzaranın keyfini çıkarmak Side’de günlük hayatın bir parçasıdır. Calypso Restoran, Antik Side’nin içinde böyle manzarası olan bir arazinin üzerinde yeni bir yapıdır. Restoran; şehirli ve konformist bir anlayışla tasarlandı. Side’nin stilini ve kültürel mirasını baz alarak yaratılmış bir yer. Başrol, bir başyapıt edasıyla günün her saati farklı renklerle yapıya eşlik eden manzaraya bırakıldı. Bu yüzden taş ve ahşap gibi temel malzemeler esas tutularak dekorasyon “az çoktur” mantığıyla fonksiyon odaklı kurgulandı.
Restoranın girişinde, restoranı yoldan ayıran alüminyum cnc seperatör özel tasarlandı. Seperatörün içine döşenen led, gece mekana romantik bir hava katıyor. Üzerine yapılan yapay bitkilendirme de içerideki peyzajı buraya da taşıyor.
Restoranda farklı kot ve oturma alanları, farklı fonksiyonlara göre tasarlanıldı. Ortak noktaları konfor olan mobilyalar renkli aksesuarlar ve bitkilerle tamamlanarak doğallık hissini yakalıyor. Kalabalık gruplar için veya daha sakin bir tercih için en alt kotta ayrı bir oturum grubu bulunmaktadır. Cephede ahşap ve taş detaylar kullanıldı. Aydınlatma olarak da ferforje tercih edildi. Ayrıca arazide bulunan antik bir kalıntı üzeri cam ile kapatılarak sergilendi.

Mesaj Gönder
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?