Buga Houses

Buga Houses

MÜŞTERİ: BUGA HOUSES | TİP: KONUT
KONUM: MANAVGAT | YIL: 2017 | ÖLÇÜ: 350 M2

Tasarım konsepti
4 katlı olan bina Manavgat Aşağı Hisar Mahallesi’nde bulunuyor. Cephedeki modernist havanın, binayı diğer binalardan ayırdığını söyleyebiliriz. Az, sade ve telaşsız bir tasarım anlayışıyla kurgulanan binanın hem iç mekanlarında hem dış cephesinde bu anlayışı görebiliyoruz. Dış cephede beyaz söve, Flex stone ve boya kullanıldı. Flex stone ledle aydınlatıldı. Ön cepheyi kabuk gibi saran motifler koyu gri renge boyandı. Korkuluk trabzanlarında kullanılan ahşap, cepheye 4. rengi katarak dinamik bir hava yaratıyor. Apartman girişinin üstünde bulunan tesisat balkonları, tavandan zemine kadar siyah alüminyum profillerle kapatıldı. Doğramalar, söve rengine uyumlu olarak beyaz seçildi. İç mekanlara baktığımızda ilk üç katta birer daire; 4. katta da birer dublex görüyoruz.
Her dairede aynı mobilya tasarımı anlayışı sürdürülürken meşe kaplama ve beyaz lakeye ağırlık verildi. Girişte geniş kapaklı vestiyer tasarlandı. Palto asmak için bırakılan boşluk ahşap kaplandı. Yine koridorda bulunan çamaşır odasının kapısı yer kazanmak için sürgü olarak kullanıldı. Masif kapıya fuga model verildi. Burada ahşap kaplama ve beyaz lake birlikte kullanıldı.
Mutfak, salon ve yatak odalarında meşe renginde parke kullanıldı. Led aydınlatmalı tavan çalışması salonu yemek bölümü ve oturma bölümü olarak ikiy ayırdı. Mutfağa bakıldığında burada da modern ve yalın tasarım anlayışı sürdürüldü.
Normal katlardaki dairelerde mutfak ayrı olarak, dublexlerde salonla birlikte tercih edildi. Tezgahlarda porselen malzeme kullanıldı. Tezgah altı çekmece ve kapaklar geniş ebatlarda tutuldu. Tezgah üstü gövde ve kapaklarda ahşap kaplama, diğer bölümlerde lake kullanıldı.

Mesaj Gönder
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?