Villa Duran

MÜŞTERİ: TURFAN DURAN | TİP: RESIDENTIAL
KONUM: MANAVGAT | YIL: 2017 | ÖLÇÜ: 305M2

╱  Tasarım konsepti
Girişte geniş ve yüksek tavanlı hol karşılıyor bizi. Merdivenler brüt betondan ve korkuluklar camdan tasarlandı. Holde kullanılan soğuk renkler evin genel tasarımında da kullanıldı. Girişin ortasına çim havuzu yapıldı ve tavandan sarkan değişik kotlardaki armatürlerle aydınlatıldı. Giriş kapısının yanına açılan camlarla içeriye daha çok günışığı alındı.
Dublex konutun giriş katında salon, mutfak, misafir odası ve misafir tuvaleti bulunuyor. 1. Katta ise yatak odaları, sinema odası, çamaşır odası ve ofis bulunuyor. Mutfakta tavanda brüt renginde dekoratif paneller kullanıldı. Aydınlatma olarak ray spotlar ve gizli led uygulandı. Tezgah ve mobilyada neolith kullanıldı. Dekorasyona uyumlu soğuk renkteki parkeler tasarımı destekledi. Koyu renk perdeler ve rahat bir köşe oturum konuldu. Televizyonun konulduğu duvarın bir kısmına boydan cam yapıldı.
Salonda bahçeye ve havuza bakan iki cephede geniş ve sürgülü cam kapılara yer verildi. Tavana göbek yapılarak diagonal kesim aynalar yerleştirildi. Televizyon ünitesinin olduğu duvar ise bir bütün olarak tasarlanıldı. Kitaplık kapaklarında neolith ve duvarda farklı ebatlarda kesilip yerleştirilen doğal taş kullanıldı. Tavandan, duvardan ve yerden sağlanan aydınlatmalar ise günün her saati için farklı seçenekler sunuyor.
Yatak odalarının tasarımları kişiye özel dekore edilirken genel tasarım anlayışından vazgeçilmedi.